6 Şub 2011

Kerpe Tatil Ve Konaklama Rehberi

Temiz havaya sahip kolay ulaşım imkanı olan yerlerden biri olan Kerpe'de yazlıklar, bahçeli dubleks villalar çoğunlukta. Bazıları eşyaları ile beraber sezonluk 1000 $'a kiraya veriyor. Ev pansiyonculuğu da gelişmiş. Haftalık, aylık, ekonomik değerlerde ev bulunabiliyor. 


Kerpe,Karadeniz sahilide Kandıra'ya 20 kilometre mesafede şirin ve sevimli bir tatil yeri. Kerpe'ye denize kadar ulaşan alabildiğine sık çamormanları arasından geçerek ulaşıyorsunuz.

Rüzgar almayan bir koyda kurulu olduğu için, Karadeniz'in azgın dalgalarından eser yok. Kum olan sahili, git git dizboyu. Koyun bittiği yerde, eşsiz güzellikle kayalıklar başlıyor. Yer yer havuzlar oluşturan bu kayalıklardan denize girmenin keyfine doyum olmuyor. Fiyatlar ucuz
Yöredeki az sayıdaki konaklama tesisinde fiyatlar nisbeten ucuz. Bu nedenle çoluk çocuğu toplayıp bir hafta sonu geçirmeye gidebilirsiniz. Bu arada hava uygun olursa, güneşin batışının seyrine doyamayacağınızı şimdiden söyleyebilirim. Yolunuz düşerse, rıhtımın başlangıcındaki Kafe'de çay-kahve yudumlamanın keyfini çıkarın derim. Bir oturursanız bir daha kalkamayacağınızı göreceksiniz.Nasıl gidilir
Burası adeta beş ayrı girişi olan çıkmaz bir sokak gibi...
Kefken'in sayfiyesi konumundaki Kerpe, çıkmaz sokakta gibi görünüyor ama sadece benim bildiğim 5 ayrı yoldan ulaşılıyor. En bilineni TEM'den İzmit'e gidip, Kandıra yolundan ulaşmak. Nefis bir manzara içinden gideyim derseniz, Şile-Ağva-Kandıra üzerinden gidin derim. Yol iki saat sürüyor ama fazlasıyla değiyor.
Yolboyunca ağaçların kollarını kavuşturmasıyla oluşan tünellerden geçmenin keyfi de cabası...


Nerede kalınır
Kerpe'de her keseye uygun konaklama yeri var. Ancak yöre, nitelikli tesisten yana çok zayıf . bol miktarda motel ve sıcak pansiyonlar bulma imkanı var..

Kerpe Saygın Otel

Kerpe Gökhan Otel

Kerpe Another Apart Pansiyon

Nerede ne yenir 

Burada balık yenir...
Kerpe sahilinde yaz kış açık iki restoran var. Biri rıhtım caddesinde, biri kumsalın içinde. Her ikisinde de balıklar canlı, mezeler heyecanlı.
Alabalık merakınız varsa adresiniz hemen girişten sapılan orman içi Soğukpınar alabalık tesisleri.

1 yorum:

  1. Kerpe'nin tanıtımını gönüllü olarak yaptıımız ve her mecrada tanıtımını en iyi seviyede yapmaya çalıştığımız Kerpe sitemize de bekliyoruz...

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için çok değerli , Yorumlarınızı eksik etmeyin lüften ...
Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.