2 Haz 2008

AYVALIK MAVİ PANSİYON


Pansiyonumuz, Ege' nin doyumsuz güzelliklerine sahip, yeşille mavinin kucaklaştığı, deniz kokusunun çam kokusuna karıştığı Ayvalık'ın seçkin ve sakin semti Çamlık' ta bulunmaktadır.

Binamız, 1950 li yılların başında yapılmış üç katlı bir ev. Zaman içinde mesken ve çocuk yuvası olarak kullanılmış. 2005 yılından beri de Mavi pansiyon olarak hizmet vermektedir.

Girişte sardunyalar karşılar sizi. Başınızı kaldırınca da hamakları görürsünüz. Eğer onları aşıp kapıya ulaşırsanız, tanışırız.

Göreceksiniz, bahçemiz gerçekten yeşil. Çamlar, zeytin ağaçları, dört asma, bir nar, bir ayva, bir elma ve karadut, armut, şeftali, kayısı ve erik Yeni dünya bile var.

Sonra çiçekler Güller ve sardunyaları zaten söylemiştik...ortancalar! Petunyalar! Adalya ve lavantalar!

Dalından bitki çayları: Adaçayı, kekik, biberiye, mercanköşk, karabaşotu..

Dalından sebzeler: Domates, biber, salatalık, patlıcan, kabak, nane, maydanoz, soğan Eh, daha ne olsun? Aa, bir de çilek!

Bahçeden sonra herhalde odaları tanımak istersiniz

Alt katta Salkım Odası ve Zeytin Odası var. Salkım dört, Zeytin üç kişilik.

Bir kişilik İmbat, iki kişilik Bulut ve Yasemin, karşılarındaki üç kişilik Günbatımı ve Deniz odaları da orta katta

Gelelim en üst kata Önce teras! Eşsiz günbatımlarının kızıllığını çamların üzerinden gören terasa sürükleyecek ayaklarınız sizi çünkü Odaları sonra göreceksiniz. Üç kişilik Keyif ile ikişer kişilik İncir ve Poyraz ı yani. Her katımızda küçük bir kütüphanemiz olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Dilerseniz katkıda bulunabilirsiniz; ama lütfen kitaplarımızı alıp gitmeyin : )

Şimdi de denizi soracaksınız

Deniz çok yakında. Bahçeden, orta kattaki balkondan ve terastan görmüş olmalısınız zaten. Yirmi adım atıp caddeyi geçerseniz denize atlayabilirsiniz. 100 metre ileride ise bir plajımız var.

Ama biz denizle başka türlü ilişkilere girmeyi de seviyoruz. Yemek yerken, akşam çayı içerken ya da içkimizi yudumlarken, ışıltısıyla bize eşlik etmesine bayılıyoruz.

Siz de bize katılmak isterseniz, buyurun gelin. Hâlâ tereddüdünüz varsa, bir de ücrete dahil kahvaltımızda neler olduğuna bakıp yeniden düşünün.

Ayvalık zeytinyağı, ev yapımı reçeller ve zeytinler, tereyağı, yumurta, yöre peynirleri, kekikli çökelek, muhammara, salata, meyve ve hamur işleri Dilediğinizden dilediğiniz kadar alın, afiyetle yiyin

Hizmetlerimiz

Açık büfe kahvaltı;

Günün her saatinde yemek, hafif içecekler;

Beş Çayı' na özel börek, çörek ve pasta;

Arzu edilirse, önceden bildirilmek kaydıyla, taze mevsim balığı


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli , Yorumlarınızı eksik etmeyin lüften ...
Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.