7 Nis 2010

ŞİRİNCE KÖYÜNDE TATİL VE KONAKLAMA

İzmir’in Efes harabeleriyle ünlü Selçuk ilçesinin 8 km. doğusunda üzüm bağları, şeftali bahçeleri ve zeytinliklerle çevrili bir yamaçta yer alıyor Şirince Köyü. Her köşesinde 19. yüzyıl Anadolu yaşam kültüründen bir hatıra bulacağınız Şirince Evleri yöre mimarisine sadık kalınarak ve çağdaş gereksinimler dikkate alınarak restore edilen iki eski Rum evinden oluşuyor.

Şirince Evleri, ünlü yazar Dido Sotiriyu’nun “Benden Selâm Söyle Anadolu’ya” adlı romanında “Yeryüzü Cenneti” olarak nitelediği Şirince’nin ilk butik oteli. 1993’te açılan tesis, 6 oda ve 14 yatakla hizmet vermekte. Sahibi eski bir İstanbullu: Ahmet Koçak. Şirince Evleri, özenle ve büyük bir uyum içinde bir araya getirilmiş eski zaman eşyaları ve otantik tefrişatıyla yerli ve yabancı konuklarını bir etnografya müzesi ortamında keşfetmeye, unuttuklarını hatırlamaya davet ediyor.

Anadolu insanının basit, işlevsel ve kadim değerlerini konuklarıyla buluşturmayı kültürel bir misyon edinen Şirince Evleri’nde daimi sıcak su, kış aylarında ısıtma, yazın serinletme gibi modern günlük yaşamın asgari konfor unsurları da mevcut.

Web Sayfası:
http://www.sirince-evleri.com/ | Şirince Köyü, Selçuk İZMİR

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli , Yorumlarınızı eksik etmeyin lüften ...
Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.