16 Mar 2011

Selçuk Şirince Morsalkimli Ev


Kusursuz bir tatil için tasarlanan 4 oda 10 yatak kapasitenin yanısıra daha kapısında sizleri evinizde hissettirecek evlerle Şirince’de kendinizi doğup büyüdüğünüz yerde sanacaksınız.girişte şöminesi manzarası ,köyün o doğallığı karşısında hayran alacaksınız.

Şirince Morsalkimli evleri sizlere ve Şirince’nin cazibesine layık olmak için 2006 yılından beri en iyi hizmeti, dostluğun sıcaklığı ve güleryüzüyle vermeye devam ediyor…

Selçuk’a 7 km. uzaklıktaki Şirince köyü yöredeki turizm merkezlerinden günübirlik gelip-gitme olanağı olan bir yerleşme alanıdır. Yolu asfalt ve denizden 350 m. yüksekliktedir. Köyün kuruluşu M.S. 5. yüzyıla kadar dayanır. Eski adları Kırkınca ve Çirkince’dir. İzmir’in kurtuluşu ile birlikte boşalmış olan köye 1924 yılında Selanik ve çevresinden gelen Türk aileleri yerleştirilmiştir. Çirkince’yi ziyarete gelen zamanın İzmir Valisi Kazım Dirik Paşa’yı köyün öğretmeni Muallim Suat Bey, yazıp bestelediği ‘köy marşı’ ile karşılayınca Vali Bey çok duygulanmış ve köyün adının bundan böyle Şirince olarak değiştirilmesini söylemiştir. Köyde iki kilise, Yunan mimari özelliklerine sahip bir ilkokul binası (günümüzde restore edilmiştir) ve sayısız çeşme ile kırka yakın manastır bulunmaktadır. Köyün gelir kaynakları arasında ilk sırayı son yıllarda turizm almaktadır. Yılın her ayın! da yerli ve yabancı turistler Şirince’yi gezmeye gelmekte, özel hazırlanmış gözlemeler yiyip ev şarabı içmektedirler. Köyün elma, vişne, şeftali, çilek ve diğer meyvalardan yapılan şarapları çok beğenilmektedir. Halk ayrıca tarım ile, zeytin, şeftali, üzüm, elma vs. yetiştirerek geçimini sağlamaktadır.

Odalarımız;
4 adet çift kişilik odalarımız mevcut olup, her birinin konsepti farklıdır. Odalarda klima, kalorifer, 24 saat sıcak su, saç kurutma makinesi, kurmalı banyo mevcuttur. 

Şirince’ ye Nasıl Gidilir?
Selçuk’tan 8 km uzaklıktadır.
Aydın-İzmir Shell benzin istasyonu karşısından Şirince tabelasını takip ederek, bu yönlendirme ile Şirince köyümüze ulaşabilirsiniz. Şirince’de minibüs durağı karşısında hiç dokusunu bozmamış eski demir kapılı
Selanik Pansiyonumuzu göreceksiniz. 
Şirince, İzmir 'in sevimli ilçelerinden Selçuk'un bir köyüdür. Selçuk'a 8 km.uzaklıktaki Şirince köyü, yöredeki turizm merkezlerine günü birlik gelip-gitme olanağı olan bir yerleşim alanıdır. Yolu asfalttır ve denizden 350 m. yüksekliktedir.

İzmir otobanından gelecekler, Belevi gişelerinden çıkarak Selçuk yönünde ilerleyecek ve şehrin girişindeki Shell benzin istasyonunun karşısındaki tali yoldan ilerleyip Şirince tabelasını takip edeceklerdir. 

Toplu taşım araçlarını tercih edenler için Selçuk Garajından saat başlarında dolmuş vardır.
Aydın - Denizli ve İzmir yönlerinden Selçuk'a gelen trenlerden yararlanmak isteyenler, yine Selçuk garajına gelip Şirince dolmuşlarına binebilir.

İLETİŞİM VE REZERVASYON

Tel:0555 814 51 71

1 yorum:

  1. oldukça güzel gözüküyor izmir de günlük konaklamayı düşünürsem mutlaka tercih edeceğim yerlerden birisi olacak

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için çok değerli , Yorumlarınızı eksik etmeyin lüften ...
Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.