19 Tem 2008

ÇIRALI KIYI PANSİYON

Pansiyonumuz doğa, tarih ve denizin bir arada bulunduğu ışık ülkesi Likyanın gizli cenneti Çıralı'da bulunmaktadır.

Pansiyonumuz portakal limon ve zeytin ağaçlarından oluşan bir bahçenin içerisinde bulunmaktadır. Bahçemizin tamamı ekolojiktir ve sertifikaya sahiptir. Bu bahçenin içerisinde iki adet seramız bulunmaktadır. Bu seralarımızda organik (ekolojik ) olarak yetiştirdiğimiz ürünler yaptığımız yemeklerde kullanılmaktadır. Pansiyonumuzda Makrobiyotik beslenenler ve vejetaryenler için özel menüler hazırlanmaktadır.

Pansiyonumuz denize 200 metredir. Sahilde bulunan şezlong ve şemsiyelerimiz, pansiyonumuza ait çeşitli boylardaki bisikletler, masa tenisi ve wireless Internet ücretsiz olarak kullanylabilmektedir. Bahçede bulunan hamaklarda ve sedirlerde dinlenebilirsiniz. Eğer isterseniz pansiyonumuza evcil hayvanlarınızı da getirebilirsiniz. Restoranımızda televizyon izleyebilirsiniz.

Pansiyonumuzda 0-7 yaş ücretsizdir. iki haftanın üzerinde kalanlara %10 indirim uygulanmaktadır. Büyük gruplar için özel indirimlerimiz bulunmaktadır.Odalar : Pansiyonumuzda sekizi bungalow olmak üzere 26 oda bulunmaktadır. Odalarımız iki veya üç kişiliktir. Büyük aileler için dört tane dört kişilik odamız bulunmaktadır. Tüm odalarımızda duş, wc, klima bulunmaktadır.
Organik Tarım : Pansiyonumuzda bulunan seralarda temmuz sonuna kadar sertifikalı ürünler yetiştirilmektedir.

Organik Tarım, kaybolan doğal dengeyi yeniden kurmaya yönelik, insana ve çevre ye dost üretim sistemlerini içermektedir. Esas olarak sentetik kimyasal tarım ilaçları, hormonlar ve mineral gübrelerin kullanımını yasaklaması yanında, organik ve yeşil gübreleme, bitkinin direncini artırma, doğal düşmanlardan faydalanmayı tavsiye eden, bütün bu olanakların kapalı bir sistemde oluşturulmasını öneren, üretimde sadece miktar artışının değil aynı zaman da ürün kalitesinin de yükselmesini amaçlayan alternatif bir üretim şeklidir. Pansiyonumuz bu üretim şeklini benimsemiş ve üretime geçmiştir ve seralar sertifika sahibi firma tarafından belirli aralıklarla kontrol edilmektedir. Bu seralarımızda üretilen ürünleri gönül rahatlığı ile sizlere pansiyonumuzda sunmaktayız.

Aktiviteler :
3,2 km'lik Çıralı-Olympos plajında denize girebilir ve Olympos antik kentini ziyaret edebilirsiniz.

Çıralı sahili nesli tükenmekte olan Caretta Carettaların yumurtalarını bıraktıkları ender sahillerden biridir. Çıralıda Caretta Carettaların yumurtalarını sahile bırakmalarını veya yavruların yumurtadan çıkışlarını görebilirsiniz.

Her gün düzenlenen tekne turlarıyla çıralı yakınlarındaki birbirinden güzel koyları gezip harika vakitler geçirebilirsiniz.
Dar bir patikada ki kısa bir yürüyüşten sonra ulaşılan Yanartaş ya da Chimera'ya çıkabilir ve orada yanan ateşte sucuk yapabilirsiniz.

Likya yolu parkurlarının bir bölümü olan Çıralı-Phaselis'te yürüyüşler yapabilirsiniz.

Çevrede bulunan ören yerlerini gezebilirsiniz. Ulupınar'da balık yemeyin unutmayın.


Tel:+90 242 825 70 35 - 36
GSM:+90 537 498 42 32
Web:www.kiyipansiyon.com
E-mail:suleymankurtarici@mynet.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli , Yorumlarınızı eksik etmeyin lüften ...
Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.